Viduslaiku pilsēta – Cēsis

Vidzemes augstienes ziemeļu daļā atrodas gleznainā pilsēta Cēsis. Vien no vecākajā pilsētām Latvijā. Šogad Cēsis nosvinēja 810 gadu jubileju. Attālums no Rīgas 90 kilometri. Agrākos laikos, Cēsis bija Hanzas pilsēta. Šai pilij ir biļešu maksa, bet tā ir lēta un nemaz envajag ņemt kredītus სწრაფი სესხი lai to nosegtu.

Cēsīs atrodas vairāki kultūrvēsturiski pieminekļi, kurus vērts apskatīt. Kā viens no galvenajiem apskates objektiem ir Ordeņa pils, kurā iespējams gūt senatnīgo „garšas” sajūtu. Gidi, kuri vada ekskursijas ir tērpušiem viduslaiku kalpu tērpos.

Turpat blakus ir uzcelta Jaunā pils. Pils celta vecās ordeņpils vārtu nocietinājuma vietā. Pilī ir iekārtots Cēsu Vēstures un mākslas muzejs.

Ja ir vēlme vienkārši baudīt lēnu braucienu, tad tas ir iespējams ar kuģīti „Kārlis”. Kuģītis izvadā apmeklētājus pa pils parka dīķi. Brauciena laikā, kuģīša kapteinis, stāsta aizraujošus stāstus par Cēsu vēsturiskajiem notikumiem.

Cēsīs atrodas viena no vecākajām gotiskajām mūra baznīcām Latvijā – Sv. Jāņa baznīca. Ja ir vēlme redzēt Cēsis no augšas, tad atliek uzkāpt baznīcas tornī. Interesanti ir tas, ka baznīcas slieksnis atrodas tik augstu virs jūras līmeņa, kā Rīgā Doma baznīcas gailis. Ir augstāk, vai ne?

Netālu no Cēsu centra, Gaujas senlejā, ir iespējams apmeklēt Svētavotu. No Svētavota alas iztek neaizsasltošs ūdens, kuru apmeklētājiem ir iespējams iepildīt pudelē un paņemt līdz uz māju. Katram tūristam ir iespēja izbaudīt nelielu rituālu, kurā var piepildīt savu karstāko vēlēšanos. Galvenais ir no sirds jātic. Svētavots ir izveidots kā neliels pastaigu parks, kurā var izbaudīt divvientulību, vai arī noorganizēt kāzas.

Rožu laukums. Šeit 13. gs. atradās tirgus laukums. Mūsdienās laukums ir kļuvis par galveno pulcēšanās vietu gan cēsiniekiem, gan pilsētas viesiem. Vasarā šeit ir iespēja izbaudīt strūklaku, kura nāk no zemes, taču ziemā, laukuma vidū, tiek ierīkota slidotava.

Tiem, kuri vēlas baudīt nesteidzīgu pēcpusdienu, jāapmeklē Maija parks. Parks ir īpaši piemērots atpūtai ar bērniem, jo ir izveidots rotaļu laukums. Vasarā šeit iespējams gūt rožu smaržu. Tās var apreibināt ik vienu. Vasarā šeit ir apgaismotas strūklakas. Īpašais šajā parkā ir – melnie gulbji. Varētu pat teikt, ka tie ir kā Cēsu simbols.

Ģimenēm ir lieliska iespēja apmeklēt zinātnes centru „Z(IN)OO”. Centrā ir iespēja iepazīties ar fizikas likumiem, izmēģināt tos un vērot, kā viss mainās. Aizraujoši, vai ne?
Tiem, kuri vēlas pabarot savu garīgo dvēseli, iesakām apmeklēt kādu koncertu vai izrādi jaunuzceltajā Cēsu koncertzālē. Šeit ir iespēja arī apmeklēt dažādas izstādes.

Tiem, kuri vēlas aktīvāk pavadīt savu laiku, ziemā ir iespējams apmeklēt Žagarkalnu, Ozolkalnu. Abos kompleksos ir pieejama inventāra noma, kā arī kafejnīcas, kurās ieturēt maltīti un iedzert karstus dzērienus pēc aktīvās atpūtas.

Pabraucot nedaudz ārpus Cēsu pilsētas robežām, var apskatīt lamas un kamieļus. Tas iespējams atpūtas kompleksā „Rakši”. Atpūtas komplekss ir izveidots pilnīgi brīvā dabā. Visos laika apstākļos ir iespējams apskatīt dažādus dzīvniekus, kā arī veikt izjādes ar kamieļiem un veikt pastaigas ar lamām. Tikai esiet uzmanīgi, atcerieties, dzīvnieki mēdz spļaut! Turpat ir kafejnīca, kurā iespējams nobaudīt pankūkas, kuras gatavotas no kamieļu piena. Ja ir vēlme pēc asākām izjūtām, tad iespējam izbaudīt braucienus ar kvadracikliem, gūt adrenalīnu peintbolā, braukt ar segvejiem, kā arī izbaudīt braucienus ar plostiem pa Gauju, kura tek turpat netālu.

Cēsis sevī ietver šarmu. Gan senās ēkas Rīgas ielas garumā, gan bruģētie ceļi. Katrs spēj atrast to, kas iepriecina. Galvenais ir meklēt un baudīt atrasto.

Raksts ar Zcredit palīdzību – swrafi sesxebi!