Vēja pilsēta – Liepāja

Latvija ir skaista valsts ar skaistām, sakoptām pilsētām, novadiem, ciemiem. Ja vien ir vēlme, tad katru nedēļas nogali var apskatīt sev tīkamākās pilsētas.

Šoreiz apskatīsim piejūras pilsētu, kurā piedzimst vējš – Liepāja. Vēja pilsēta ir trešā lielākā pilsēta Latvijā, kura atrodas starp Baltijas jūru un Liepājas ezeru. Baltijas jūru un Liepājas ezeru savieno Tirdzniecības kanāls. Liepājā atrodas vecākā elektriskā tramvaja līnija Baltijā. Liepāja ir viena no trim pilsētām Latvijā, kurā atrodas tramvaja līnija.

Liepāja ir tūrisma pilsēta, kurā ir iespēja gūt pozitīvas emocijas un atrast sev piemērotāko veidu kā atpūsties.

Liepājā ir plašākā pludmale valstī, kurā tiek rīkoti arī dažādi pasākumi. Viens no tiem ir grandiozais pludmales festivāls SUMMER SOUND. Ja vien ir vēlme baudīt dažāda mūzikas skaņas, tad jau laicīgi iegādājoties biļetes uz festivālu, vari saplānot savu atvaļinājumu un izbaudīt priekus pilnībā.

Jaunliepājā ir iespēja apmeklēt zinātkāres centru „Zili brīnumi”, kur ir iespēja ielūkoties fizikas pasaulē. Šeit būs interesanti gan pirmsskolas, gan skolas vecuma bērniem, gan pašiem pieaugušiem. Pašiem būs iespēja gūt pozitīvas emocijas, izmēģināt zilus brīnumus un vienkārši labi pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem.

Tie, kuri vēlas piedzīvot spilgtākus iespaidus, ir vērts apmeklēt Karostu. Karosta ir ar vēsturisko mantojumu. Šī vieta piedāvā dažādas ekskursijas, kā arī iespēju palikt pa nakti, kā arī dažādas spēles labā kompānijā. Atliek atrast sev piemērotāko un doties atpakaļ pagātnē.

Netālu no Karostas ir iespēja „ieiet” jūrā. Apmeklē Ziemeļu molu, kurš ir 2 kilometru garš. Bruņojies ar pacietību, jo vajadzīgs laiks, lai tikt līdz galam, jo, aptuveni pusceļā, mols ir cietis no laika zoba. Taču tas ir tā vērts. Ja palaimējās, pa ceļam var redzēt dažādus jūras putnus, kā arī makšķerniekus, kuri cenšas izmakšķerēt butes. Pavēro, kā viņi to dara – tas ir interesanti.

Netālu no Ziemeļu mola, iespēja apskatīt Ziemeļu fortus. Šie forti ir kalpojuši kā Liepājas cietuma sastāvdaļas.

Ja vēlies izbaudīt daudz aktīvākas nodarbes, tad ir iespēja izmēģināt savus spēkus kabeļveikbordā. Ja nevēlies atrasties ūdenī, tad apmeklē Tarzānu šķēršļu trasi – apskati visu no augšas un pārvari savas bailes no augstuma.

Ja ir vēlme izbaudīt romantisku pastaigu, tad ir iespēja gūt smaržas baudu Rožu laukumā. Pagriezies uz visām pusēm- priekšā ir rozes. Rožu laukumu dēvē par Liepājas sirdi.

Ja tevi saista mūzika, it īpaši latviešu mūzika, tad obligāti jāiziet cauri Latvijas mūziķu slavas alejai. Iespējams tur būs iespēja ieraudzīt kāda tev mīļa dziedātāja plaukstas nospiedumu.

Turpinot mūzikas tēmu, apmeklē Liepājas himnas (Pilsētā, kurā piedzimst vējš) tēlu skulptūras. Dziesmas skulptūras atrodas Kūrmājas prospektā. Dziesma ir iemūžināta bronzas tēlos, taču tev ir lieliska iespēja to atdzīvināt un piešķirt tai dzīvīgumu. Ej un dziedi!

Promenāde un Dzintara pulkstenis. Apmeklējot promenādi vakaros un nakts stundās, pamanīsiet, ka šeit norit aktīva nakts dzīve. Promenādes malā ir dažādas iestādes, kur var jautri pavadīt laiku. No promenādes paveras skaists skats uz dažāda lieluma kuģīšiem un jahtām. Promenādē ir izvietota taktilā karte, kur var saskatīt ostu un apkārtējo izbūvi.
Liepājā labi pavadīto laiku simboliski skaita Dzintara pulkstenis. Pulkstenis veidots no aptuveni 50 litriem dzintara gabaliņu. Dzintarus saziedoja paši liepājnieki.

Liepājas ezers ir lagūna tipa ezers. Ezers veidojies, kad atkāpusies Baltijas jūra. Liepājas ezers ir nozīmīgs ūdens putnu ligzdošanai. Ligzdošanas periodā iespējams saskatīt vairākas Eiropā apdraudētās sugas. Gan ezers, gan apkārtējās pļavas ir dabas lieguma teritorijas. Pie ezera uzstādīti divi putnu vērošanas torņi.

Atrodi sev piemērotāko atpūtas veidu un izbaudi savu brīvo laiku ar ģimeni, draugiem vai arī vienatnē. Galvenais, lai viss izdodas un piemēroti laika apstākļi.