Vai uzdāvināt nelielu dāvanu sev?

ASV Nacionālā mazumtirdzniecības federācija ziņo, ka 58% patērētāju plāno iegādāties dāvanu sev brīvdienu sezonā, vidēji iztērējot gandrīz 140 ASV dolārus (117 eiro). To sauc par dāvanu pašam, un mēs visi esam gatavi tādu veikt daudz biežāk nekā mēs vēlētos domāt (https://www.lecosemigliori.com/).

Kaut arī var šķist jautri būt jūsu paša Santam, labāk ir izņemt savu vārdu no pirkšanas saraksta sev. Tas aizņem laiku un atstāj jūs ar mazāku naudas summu, lai iepirktos citiem un piešķirtu to cienīgām organizācijām. Daļa no Ziemassvētku jautrības ir saņemt pārsteigumu – jūs to nesaņemat, iegādājoties savas dāvanas! Šeit ir trīs galvenie jautājumi, kas jāņem vērā, kad jūs stāvat rindā, lai samaksātu džemperi, kas jums nepieciešams tieši tagad vai kāds cits pirkums.

1. Vai šis pirkums pasliktinās manu budžetu?

Ziemassvētku sezonā ir daudz jaunu lietu visapkārt. Ir vilinoši doties pēc katras atlaides, lai iegūtu kādas drēbes vai jaunu televizoru. Jūs varētu teikt: “ietaupījumi ir pārsteidzoši!” Par ko mēs sakām: “Izdevumi grauj jūsu budžetu!” Ir labi palaist garām ekstra vērtīgu izsoli. Neatkarīgi no tā, kas tas ir, tas noteikti parādīsies izpārdošanas plauktā atkal. Jūs varat iegūt apģērbu, tehnoloģijas un citu par lieliskām cenām, iepērkoties pareizajā gada laikā. Vai esat kādreiz iztērējuši naudu, lai ietaupītu naudu? Jā, bet tas noteikti nav tik labs risinājums.

2. Vai kāds cits vēlētos uzdāvināt to man?

Iespējams, ka jūsu ģimene un draugi vedina jūs uz dažādām dāvanu idejām. Tāpēc izveidojiet sarakstu! Varbūt jūs vienkārši vēlaties dāvanu karti savai mīļotajai kafejnīcai? Veiciet kādu pārlūkošanu tiešsaistē vai ap pilsētu, izvēlieties preces, kas atbilst jūsu vēlmēm, un ievietojiet tos vēlmju sarakstā. Neizjauciet viņu prieku, dodot jums!

3. Vai es laupu sev lielāku prieku?

Dod – vai ziedot naudu savai draudzei vai nododot dāvanu kādam – tas ir tas, kas svētku sezonā padara to par svētu un īpašu. Iepirkšanās sev pievērš jūsu uzmanību un naudu, līdz ar to laupot svētību citiem. Saglabājiet koncentrēšanos. Tas ir daudz foršāk likt kāda cita sejai smaidīt.

Kad jūs dalieties ar citiem, jūs veidojat attiecības un koncentrējieties uz to, kas patiešām ir svarīgs dzīvē. Jūs arī darāt sev labu, iekļaujoties savā budžetā un dzīvojot saskaņā ar saviem līdzekļiem. Dāvanas sev var būt patīkamas, jo tās i tieši tas, ko katrs vēlas, bet ir arī citi veidi kā katrs var iegūt to, ko vēlas. Viens no tiem ir jau iepriekš minētais tas, ka katrs sastāda savu vēlmju sarakstu un tad pasniedz to kādam, kas vēlas kaut ko dāvināt Ziemassvētkos, raudzībās  – idropulitrice 160 bar – vai citos brīžos. Ir arī citi veidi kā to izdarīt, sevišķi ģimenes lokā. Tomēr daudz patīkamākas dāvanas var būt tās, kuras negaida un kuras tik un tā var būt ļoti pārdomātas un patīkamas. Tām pat nav jābūt ļoti dārgām, lai tās radītu paliekošu efektu vai vismaz liktu justies īpaši. Nelielas dāvanas sev ik pa laikam nav nekas ļoti slikts, bet ar to noteikti nevajadzētu aizrauties. Tāpat vajadzētu pārdomāt, vai viens vai otrs risinājums tiešām ir tas, kas ir nepieciešams un vai pēc kāda laika tāda lieta nebūs lieka vai nezaudēs nozīmi. Tāpat dāvanām vajadzētu būt ar kaut kādu nozīmi, lai tās nekļūtu par ieradumu, ko grūti apturēt.